GOLFOVÉ TRAVNÍ SMĚSI

FAIRWAY 1 - vysoce kvalitní

50 % jílek vytrvalý GREENVIEW
50 % lipnice luční SR 2100

Vysoce kvalitní směs pro náročné využití, vytváří hustý trávník sytě zelené barvy vysoké estetické hodnoty. Díky složení – jílek a lipnice – má velmi vysokou odolnost vůči sešlapávání a velmi dobře regeneruje. Všechny komponenty snáší sekání i na výšku 10-15 mm. Směs není vhodná pro zastíněné plochy. Je vhodná pro zakládání i dosévání fairwayí.

Výsevek: 25-30 g/m2

FAIRWAY 2 – výrazně tmavě zelená

20 % kostřava červená VIKTORKA
20 % kostřava ovčí  (drsnolistá) DOROTKA
20 % lipnice luční SR 2100
40 % jílek vytrvalý GREENVIEW

Tato atraktivní směs se vyznačuje výrazně tmavě zelenou barvou. Díky sytému tmavému odstínu je velmi vhodná pro barevné odlišení fairwayí. Velmi dobře snáší sesekávání i na 10-15 mm. Vhodná i pro přísev.

Výsevek: 20-25 g/m2

FAIRWAY 3 – snáší stín (směs do stínu)

20 % jílek vytrvalý GREENVIEW
20 % lipnice luční SR 2100
30 % kostřava ovčí (drsnolistá) DOROTKA
20 % kostřava červená trsnatá BARBORKA
10 % kostřava červená výběžkatá VIKTORKA

Tato speciální směs je vhodná především do stínu, ale velmi dobře snáší i slunce a sucho. Má velmi pěkný vzhled. Je vhodná do všech typů půd, zvlášť dobře snáší vlhké a studené půdy. Vyznačuje se svěží zelenou barvou, které podrží i v letním období. Vhodná pro zakládání i na přísev zejména do stinných míst

Výsevek: 20-25 g/m2

TRAVNÍ SMĚS PRO GREEN

40 % kostřava červená trsnatá BARBORKA
20 % kostřava červená výběžkatá VIKTORKA
20 % kostřava ovčí (drsnolistá) DOROTKA
20 % psineček tenký VÍTEK

Speciální směs vhodná do greenů, které jsou zastíněné. Má schopnost snášet horší světelné podmínky díky kostřavě ovčí, která velmi dobře snáší stín. Vyznačuje se svěží zelenou barvou a velmi dobrým zdravotním stavem.

Výsevek: 20-25 g/m2

TEE – rychlý růst

10 % lipnice luční SR 2100
90 % jílek vytrvalý GREENVIEW

Tato směs se vyznačuje rychlým vzcházením a rychlým počátečním vzrůstem. Velmi rychle tvoří kompaktní drn. Trávník je velmi odolný vůči sešlapávání a je vytrvalý. Vytváří hustý porost sytě zelené barvy s dobrou estetickou hodnotou a velmi dobrou odolností vůči chorobám. Je vhodný jak pro přísev tak i pro nové zakládání odpališť. Lze ho vysévat od časného jara až do konce srpna.

Výsevek: 25-30 g/m2

ROUGH 1 – odolná proti suchu

10 % lipnice luční SR 2100
90 % kostřava rákosovitá SCORPIONES

Tato směs se vyznačuje velmi tmavou zelenou barvou. Hodí se na barevné ohraničení fairwayí, k výsevu semiroughů. Díky kostřavě rákosovité je vysoce suchovzdorná – svoji tmavou barvu neztrácí ani při velmi vysokých teplotách v létě. Vyznačuje se velmi dobrou mrazuvzdorností. Minimální výška sečení je 25 mm. Má vynikající odolnost vůči houbovým chorobám. Nepotřebuje pravidelnou závlahu. Směs je možné vysévat od jara až do konce září. Snáší velmi vysokou zátěž, je možné ji použít i pro zatravnění parkovišť.

Výsevek: 25-30 g/m2

ROUGH 2 – odolná proti suchu

90 % kostřava rákosovitá HOTSPUR
10 % lipnice luční SR 2100

Tato směs má stejné vlastnosti jako Oregonská odolná tmavá, jen barva je o něco světlejší.

Výsevek: 25-30 g/m2